edirne baykan kombi arıza kodu

edirne baykan kombi arıza kodu

 E01 arızası : Kombinin bir kaç kez yanmaya çalışması ile brülörün alev almaması durumunda ortaya çıkan arıza durumudur. Baykan 80 arızası durumunda Baykan kombi kart arızası veya Baykan kombi gaz valfi arızası mevcuttur. Arıza tespiti yapılmalıdır.

E02 arızası : Baykan kombi hava prosestat arızası mevcutsa kombi bloke olur Baykan 60 arızası ortaya çıkar. Bunun yanı sıra Baykan kombi elektronik kart arızası da bulunabilir. Gerekliyse Baykan kombi kart tamiri ile arıza giderilebilir.

E03 arızası : Baykan kombi kalorifer sensör arızası bulunduğunda ortaya çıkar. Sensör ( ntc ) bağlantıları kontrol edilmeli ve gerekliyse sensör değiştirilmelidir.

 E04 arızası : Baykan kombi kullanım suyu sensör arızası ile meydana gelir. Sensör ( ntc ) bağlantıları kontrol edilerek değiştirilmelidir.

 E05 arızası : Baykan kombi gaz valfi arızalı veya gaz valf kabloları sorunludur. Arıza tespiti yapılarak test edilmeli ve gerekliyse parça değiştirilerek arıza giderilmelidir.

E06 arızası : Baykan kombi limit termostatı arızası mevcutsa bu arıza kodu belirir. Cihazın sıcaklığı düşünce tekrar çalışabilir. Yine de bi servise göstererek parça değişimi gerekliyse yaptırılmalıdır.

 E07 arızası : Baykan kombi devirdaim pompa arızası ile ortaya çıkar. Kombinin pompa basınç şalteri kontrol edilmelidir. Baykan kombi 60 ve 80 derece yanıyorsa Baykan kombi hava şalteri arızası, Baykan kombi fan motoru arızası veya elektronik kart arızası olabilir.

E08 arızası : Baykan kombi su basınç arızası ile ortaya çıkar. Kombinin su basınç seviyesi kontrol edilmeli ve 1.5 bar civarında ayarlanmalıdır. Kombi su basıncı çok düşerse cihaz arızaya geçer çalışmaz. Su basıncını ayarladığınızda su basınç şalteri veya elektronik şalter ( transducer ) arızalıdır.

 E09 arızası : Baykan kombi aşırı ısınma durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Pompa kademe anahtarı 3te olmalı değilse cihaz arıza verir. Kombi tesisat filtresi tıkalı olduğunda petek vanaları kapalı olduğunda da bu arıza meydana gelebilir. Baykan kombi bakımı yapılarak durumu düzeltilebilir.

Share this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir